Przedszkole Samorządowe im. Króla Maciusia I w Komornikach
Znajdujesz się w: strona główna  / MENU GŁÓWNE  / Przedszkole
    powiadom znajomego   drukuj stronę   wersja podstawowa       A- A A+
 Przedszkole Przedszkole

Przedszkole Króla Maciusia I mieści się w dwukondygnacyjnym budynku w centrum Komornik, w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej, oddanym do użytku w roku 1983.

Na zapleczu znajduje się duży ogród z urządzonym placem zabaw dla dzieci i górką saneczkową. Ogród usytuowany jest z dala od głównej ulicy , otoczony parkanem, jest bezpieczny i przyjazny dzieciom ( duża ilość drzew i roślin). W przedszkolu może przebywać 145 przedszkolaków w 6 grupach : Kukułeczki, Podróżnicy, Czarodzieje, Dobosze, Pisarze i Iskierki. Sale dla dzieci są, przestronne , funkcjonalne , przytulne i bezpiecznie urządzone, wyposażone w zabawki , pomoce dydaktyczne, sprzęt do gier i zabaw. Pięć sal posiada samodzielne węzeły sanitarne. Przedszkole posiada również dobrze wyposażoną salkę do zajęć dodatkowych. Posiada również pomieszczenia , w których gromadzone są pomoce dydaktyczne i dodatkowy sprzęt do zabaw oraz pokój nauczycielski.

Przedszkole jest przedszkolem publicznym

• prowadzi nieodpłatną działalność wychowawczo – dydaktyczną w zakresie wychowania przedszkolnego,
  • dokonuje rekrutacji dzieci w oparciu o zasadę powszechnej dostępności,
  • zatrudnia nauczycieli posiadające odpowiednie kwalifikacje,
  • praca wychowawczo – dydaktyczna prowadzona jest w oparciu idee J. Korczaka.

Placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6:00 – 17:00.
W tym czasie odbywają się zajęcia i zabawy planowane , inspirowane przez nauczycieli oraz podejmowane z inicjatywy dzieci.
W miesiącach letnich wymiennie z przedszkolem w Wirach organizowany jest dyżur.

W przedszkolu Króla Maciusia I
Stwarzamy warunki do rozwijania indywidualnych zainteresowań i uzdolnień dzieci.

Nasze Przedszkole jest otwarte na oczekiwania i potrzeby dzieci i rodziców , to placówka mądrze wychowująca , radosna i bezpieczna, dbająca o rozwój wszystkich wychowanków, promująca działania twórcze, dobrze przygotowująca do podjęcia nauki w szkole.

Praca wychowawczo – dydaktyczna prowadzona jest w oparciu zatwierdzone programy wychowania przedszkolnego.

Nasze mocne strony:

• Bogactwo zajęć dodatkowych:
    • rytmika,
    • język angielski,
    • warsztaty taneczne,
    • gimnastyka korekcyjna,
    • religia,
    • spotkania z kulturą,
  • Autorskie programy pracy,
  • Szeroki wachlarz imprez, uroczystości i wycieczek,
  • Udział w konkursach, festiwalach i akcjach na skalę ogólnopolską,
  • Wysoki poziom pracy dydaktyczno-wychowawczej ,